П`ятниця, 19.10.2018, 21:11

Інженерненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Головна » 2016 » Лютий » 23 » Мово рідна, слово рідне!..
Мово рідна, слово рідне!..

Як парость виноградної лози,

Плекайте мову…

(М.Рильський)

Мова – то магічне дзеркало, в якому відбивається минуле і бачиться майбутнє кожного народу. У мові відображено життєвий досвід, сприйнятий людством від давнини до сучасності.

Наша мовна традиція сягає далеких до княжих часів, а в період Київської Русі наше слово сягнуло державного творення: було відкрите не лише для близьких сусідів, а й для найвіддаленіших земель, збагачувалося іншими мовами й збагачувало їх.

Летіли століття, мінялися суспільно – економічні формації, а рідне слово вистояло. Воно не просто заявило про себе, воно довело, що не підвладне ні русифікації, ні полонізації, що воно – велике слово великого народу. Не тоне у воді й не горить у вогні.

Сьогодні українська мова займає гідне місце в культурному, політичному, науковому житті країни.

Учні нашої школи взяли участь у виховному заході до Дня рідної мови, який провела і підготувала вчитель української мови Василенко О.А.

Мовні команди 5 – 7 класів змагалися у різних мовознавчих конкурсах: гра «Відгадай мовну загадку», розгадай анаграму «Зберіть слово», знайомили з дібраними висловами про рідну мову видатних діячів, письменників, мовознавців. Звучали авторські вірші про мову Орлової Д. – 9 клас, Шаровської А. – 10 клас, «Казка про мову» - Нікітченко Є. 5 – клас, пройшли мовним лабіринтом і згадали мудре повчання Сидора Воробкевича.

Плекайте,діти,

Рідну свою мову,

Вчіться складно говорити

Своїм рідним словом

Мова –це коштовний скарб, дарований нам предками у спадок. І ми маємо любити, берегти і примножувати її серед запашного, барвистого мовного букету нашої багатонаціональної Батьківщині щодня і повсякчас, а не лише в День рідної мови.

Переглядів: 52 | Додав: CFF | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2016  »