«День пам’яті героїв Крут».

29 січня 2017 року в Інженерненській школі відбувся захід: «День пам’яті героїв Крут». Ця історія і досі викликає співчуття і біль тих часів. 1918 року збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути, яка розташувалася на 130-му кілометрі в північно-східному в напрямку від Києва. Учасники події: невеликий загін з боку юної Української Народної Республіки (близько 600 чоловік) і знаменита Червона гвардія Радянської Росії. Результат бою не важко передбачити. У запалі громадянського протистояння, трансформації суспільного і політичного світогляду, в пікових точках переломних моментів, що стали низкою таких подій, які змусили нашу історію зазнати найглибших змін, цей бій ніяк не міг залишитися в забутті. Причини, з яких це сталося, для деяких очевидні, для деяких і залишилися не зрозумілими, навіть зовсім необґрунтованими, але вони мали місце бути. Як факт, який завжди залишається фактом – такою правдою, яку неможливо ані сховати ані спотворити; лише на короткий час і лише під дією страху. Але коли ця напруга слабшає правда знову відкривається. Воно як світло, від якого тікає всяка темрява.
А правда в тому, що народ України любить свою країну. Своєю кров’ю, душею і своєю працею він, як і будь-який інший народ прагне до  життя, благополуччя. Це було яскравим доказом насамперед самим собі. Доказом перед усіма іншими, нехай сильними, більш розвиненими, але це – пряма відповідь на історичний виклик.

Цей день, не дивлячись ні на що,
завжди залишиться світлим в нашій
 пам’яті. День подвигу та прикладу
 для майбутніх поколінь. День надії
 і любові до своєї Вітчизни.
 День пам’яті героїв Крут.

Маланіна Анна, учениця 9 класу/

Переглядів: 264 | Додав: CFF | Рейтинг: 0.0/0